kampania bean&buddies i legimi
PR

Kampania Bean&Buddies i Legimi

Sytuacja czytelnictwa w Polsce już od wielu lat nie jest najlepsza. W 2008 roku nastąpiło załamanie, które utrzymuje się do dziś. Coroczny raport czytelnictwa Biblioteki Narodowej nie napawa optymizmem. Nie chcemy jednak dołączać do chóru malkontentów , ale podejść do sprawy z większą rezerwą. Chcielibyśmy skupić się na pozytywnych przejawach czytelnictwa i co najważniejsze chcemy działać!  

Pyszna kawa, książka ciekawa

Zestawianie kawy z książkami to nie jest najnowszy pomysł, za to bardzo popularny. Wystarczy prześledzić duże serwisy takie jak Instagram czy Pinterest i zobaczyć w jakim kontekście pojawiają się książki na publikowanych tam zdjęciach. Często, fotografowanej książce towarzyszy kubek z apetyczna kawą. Kawosze lubią czytać, czytelnicy lubią pić kawę. To stąd zrodził się pomysł, żeby nawiązać współpracę z Legimi. Jeśli kawa i książki to takie dobre połączenie, to z pewnością podobnie będzie na płaszczyźnie biznesowej – pomyśleliśmy.

kawa i ksiazka

Wymiar społeczny

Od początku chcieliśmy, żeby akcja nie miała jedynie charakteru komercyjnego. Impuls do takiego myślenia dały nam wyniki raportu na temat czytelnictwa przedstawione pod koniec kwietnia przez Bibliotekę Narodową. Zauważyliśmy, że co roku towarzyszy temu swego rodzaju lament, do którego nie chcieliśmy dołączać. Chcieliśmy natomiast podjąć konkretne działanie. Postanowiliśmy, że będziemy dodawać do każdego zamówienia darmowe kody na ebooki od Legimi. Dzięki temu chcemy odeprzeć argument mówiący o tym, że Polacy nie czytają ponieważ książki są zbyt drogie. Teraz dodajemy je za darmo do kawy.

czytelnictwo w Polsce

O co chodzi w akcji

Sam mechanizm kampanii jest banalnie prosty: do każdego zamówienia kawy Bean&Buddies dołączamy kody na darmowe e-booki do pobrania z Legimi.pl. Ogólna liczba kodów, którą zamierzamy przeznaczyć na tę akcję to 20 000! Czas trwania kampani przewidziany jest do końca tego roku.

Jak otrzymać e-booka

Aby cieszyć się lekturą wystarczy zamówić dowolną kawę Bean&Buddies. Po złożeniu zamówienia otrzymasz kod rabatowy, który należy wykorzystać na specjalnie stworzonej stronie. Następnie należy zarejestrować się w serwisie Legimi.pl i odebrać wybranego e-booka.

  • Zamów kawę Bean&Buddies
  • Zgłoś się po kod na e-booka
  • Wklej otrzymany kod na stronie
  • Zarejestruj się w serwisie Legimi
  • Odbierz e-booka

Czy tanie jest czytanie?

Dotychczas w promocję czytelnictwa włączały się głównie instytucje kultury albo podmioty rządowe. Czy musi być to żelazna reguła? Oczywiście nie. Dlatego postanowiliśmy nawiązać współpracę z Legimi. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia tego typu kampania. Widząc odzew naszych klientów, wszystko wskazuje na to, że będziemy ponawiać takie akcje udowadniając, że aby czytać nie trzeba wydawać dużo pieniędzy.