kawa bulletproof przepis
Przepisy na kawę

Kawa kuloodporna – przepis

Jak przygotować kawę, która da nam porządną dawkę energii? Kiedy zwykła kawa jest dla ciebie za słaba, sprawdź przepis na kawę kuloodporną.

Dla kogo?

Przepis na kuloodporną kawę został sporządzony przez Dave’a Aspreya – propagatora zdrowego odżywiania. Początkowo był szeroko wykorzystywany przez sportowców oraz osoby walczące z nadwagą. Obecnie, coraz częściej po kuloodporną sięgają osoby pracujące w biurach, potrzebujące długotrwałej koncentracji.

Jak przygotować kawę kuloodporną

Do przyrządzonej, czarnej kawy dodaj łyżeczkę masła – najlepiej o zawartości powyżej 82% tłuszczu. Postaraj się, aby masło było wysokiej jakości. Następnie dodaj łyżeczkę oleju kokosowego. Wszystko energicznie wymieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. Pamiętaj, aby stosować świeże i naturalne składniki. W przypadku kawy, zastosuj świeżo mielone ziarna, których data wypalenia nie jest starsza niż 3 miesiące – zagwarantuje to wyśmienity smak.

kawa bulletproof przepis

Kawa kuloodporna- zalety

Oprócz niesłychanej dawki energii tak przyrządzona kawa uzbroi nas w tłuszcze MCT. Zawarte w oleju kokosowym tłuszcze MCT to kwasy tłuszczowe o krótkich łańcuchach węglowych. Mają one zbawienny wpływ dla naszego układu pokarmowego, pozwalają one bowiem spowolnić perystaltykę jelit. Same tłuszcze MCT wchłaniają się wprost z układu pokarmowego do wątroby. Dzięki tym tłuszczom poprawiamy wchłanialność spożytych pokarmów, zwiększając uczucie sytości. Tłuszcze MCT mają też swój duży udział w spalaniu tkanki tłuszczowej naszego organizmu. Nie dziwi, więc tak oszałamiająca kariera tego związku w pismach naukowych i wśród samych użytkowników.