kampania bean&buddies i fly.pl
PR

Współpraca Bean&Buddies i Fly.pl

Brazylia, Indie, Indonezja, Etiopia i Wietnam – to tylko niektóre z krajów, eksportujących i zaopatrujących w surowiec dużą część kawowego świata. Hiszpania, Francja, Włochy, Grecja czy Turcja – to natomiast importerzy i zarazem państwa, które wykształciły charakterystyczne zwyczaje związane z kawą i ustanowiły je częścią swojej kultury. Co więcej, jak wskazują statystyki Polskiej Izby Turystyki, wymienione miejsca często są kierunkiem podróży Polaków. Bean&Buddies wspólnie z Fly.pl chcą wykorzystać ten trend.

Czy kawa napędzi turystykę?

Oferujemy miłośnikom świeżo palonej kawy bony wakacyjne o łącznej wartości 2 mln złotych. Mamy nadzieję, że tak samo jak pobudziliśmy apetyt naszych klientów na kawę, tak samo zachęcimy ich do podróżowania w ciekawe miejsca. Nasi klienci to coraz bardziej świadomi konsumenci, ciekawi świata. Chcemy zaproponować im ofertę od Fly.pl, aby mogli poszerzać swoje turystyczne zainteresowania. Kawa jest przecież świetnym pretekstem do podróży – komentuje Mateusz Kuc, Dyrektor Zarządzający Bean&Buddies.

Popularne kierunki

Według raportu Polskiej Izby Turystyki za rok 2017, przygotowanym na podstawie danych m.in. Fly.pl, w ubiegłym sezonie polscy turyści na urlop najchętniej wybierali Grecję, a zaraz potem Bułgarię i Hiszpanię. Popularnością wśród wakacyjnych wyjazdów cieszyła się też Turcja i Albania. Kraje te poza wysokorozwiniętą turystyką słyną również z ciekawych tradycji związanych z piciem kawy.

dokąd wyjeżdżają Polacy - turystyka kawowa

Turystyka kawowa – atrakcje

Pochodząca z Grecji frappé, czyli kawa na zimno, będzie znakomitym orzeźwieniem podczas zwiedzania greckich miast. Podczas podwieczorku w czasie wycieczki po Francji skosztujemy café crème, a tradycyjną Irish Coffee, czyli deser na bazie kawy z whiskey, bitą śmietaną i cukrem, spróbujemy w trakcie podróży do Irlandii lub Stanów Zjednoczonych – to tylko kilka z ciekawostek związanych z kawowymi tradycjami obowiązującymi w danym kraju. Wiele z nich czeka jeszcze na odkrycie przez turystów.
Jednak szczegóły, niuanse, a przede wszystkim smaki najlepiej poznawać u źródła, na miejscu. Fly.pl oferuje wiele niezwykle interesujących wycieczek objazdowych np. do Etiopii, Kolumbii i Kostaryki, które w programie mają m.in. wizytę na największych plantacjach kawy na świecie. W ofercie biura podróży znajdują się także wyjazdy wakacyjne do Indonezji, Indii albo Wietnamu. O turystyce kawowej, szczególnie do krajów eksportujących zielone ziarna kawy na razie trudno mówić, bo rynek jest zbyt mały. Jednak poznawanie obcej kultury według klucza kawowego może być ciekawym pomysłem dla wypoczywających Polaków – dodaje Kacper Daszke, Dyrektor Marketingu i eCommerce, Fly.pl.

ciekawostki kawowe ze świata - turystyka kawowa

Jak wziąć udział w akcji i otrzymać bon

Zasady akcji są bardzo proste. Wystarczy:
1. Kupić kawę Bean&Buddies
2. Wraz z kawą otrzymasz zestaw bonów wycieczkowych do zrealizowania za pomocą e-maila, telefonu albo podczas zakupów na Fly.pl
Wszelkie szczegółowe informacje można uzyskać w regulaminie akcji.